Kabiny i drzwi prysznicowe

Kabiny i drzwi prysznicowe są nieodzownym elementem większości łazienek.
Jeśli ktoś nie przepada za korzystaniem z wanny, chętnie montuje w swojej łazience kabinę prysznicową.
Jeśli jednak ktoś marzy o kabinie prysznicowej, ale nie ma funduszy na przebudowę swojej dotychczasowej łazienki, może skorzystać z ciekawej możliwości jaką dają drzwi prysznicowe, a dokładnie parawany nawannowe.
Wówczas można zyskać, gdyż posiada się dwa w jednym: jeśli bowiem ktoś z Państwa ma ochotę na szybki prysznic, wysuwa jedynie parawan nawannowy i korzysta z przyjemnego orzeźwienia.
Jeśli jednak macie Państwo i więcej czasu i ochoty na dłuższą kąpiel z bąbelkami, zsuwacie parawan nawannowy na bok i upajacie się przyjemną pianą.
Mamy nadzieję, iż opisy, jakie znajdziecie Państwo w tym dziale, pomogą wam w zakupach na stronach naszego sklepu internetowego Nice Space.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Drzwi prysznicowe są nieodzownym elementem całego prysznica. W wyniku ich braku dochodzi do- tu pozwolimy sobie na użycie kolokwialnego określenia- utonięcie łazienki, gdyż cała woda, którą kierujemy na siebie, spada również na podłogę. Tak, więc drzwi prysznicowe oprócz ochrony powierzchni Państwa łazienki, chronią również Państwa i zapewniają intymność.
Pośród drzwi prysznicowych wyróżnić możemy:
Drzwi prysznicowe przesuwane- zainstalowane są na prowadnicach lub rolkach. Na ich całość mogą składać się jedna, dwie lub trzy części. Jednoskrzydłowe otwierają się na jedną stronę, dwuskrzydłowe mają możliwość otwierania się na dwie strony. Drzwi prysznicowe przesuwane są odpowiednie zarówno do dużej, jak i małej powierzchni, a to dlatego, że ich ruch odbywa się w obrębie kabiny prysznicowej i nie wymaga wysuwania na teren łazienki.
Drzwi prysznicowe harmonijkowe- składają się z wielu części. Przy rozkładaniu mieszczą się one po jednej stronie kabiny, dzięki czemu zajmuję nie wiele miejsca w łazience. Ułatwieniem jest również fakt, że tego rodzaju drzwi prysznicowe są łatwe w montażu, więc nie zawsze musicie Państwo korzystać z usług fachowca. Drzwi prysznicowe harmonijkowe stosowane są najczęściej przy parawanach nawannowych.
Drzwi prysznicowe tradycyjne- są najczęściej wybieranym rodzajem drzwi prysznicowych, mimo że zajmują wiele miejsca. Można jednak dobrać drzwi prysznicowe otwierane do wewnątrz, dzięki czemu można zaoszczędzić trochę miejsca. Dla osób, które do tradycji lubią dołożyć trochę awangardy dostępne są drzwi, które otwierają się poprzez obrót wokół własnej osi. Tradycyjne drzwi są bardzo dekoracyjne przez co mogą podobać się wielu osobom.
Drzwi prysznicowe składają się przede wszystkim z profili, które z kolei wykonywane są z aluminium, by następnie zostać polakierowanymi na dowolny kolor lub aby został na nie nałożony chrom. Podobnie jest z zawiasami, które także wymagają okrycia ich wybranym kolorem lub chromem. Można wybrać również takie zawiasy, dzięki którym nie będzie trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi prysznicowych, gdyż po otwarciu będą robiły to samoczynnie.
Drzwi do kabin prysznicowych wykonywane są ze szkła hartowanego lub polistyrenu. Oczywiście różnica jest znacząca, gdyż te wytworzone z plastiku są znacznie mniej trwałe i potrafią również przepuszczać wodę. Ich trwałość uzależniona jest przede wszystkim od technologii w której zostały wykonane, oraz od samej staranności ich skonstruowania. Przy wyborze drzwi prysznicowych bardzo ważną rolę odgrywa ich kolor. Mogą one być bowiem matowe, przezroczyste, pomalowane wybranym kolorem, z napisem, czy w kratkę. Wybór formy zależy od właściciela kabiny prysznicowej.
Z naszej strony możemy polecić Państwu drzwi prysznicowe, które mają dodatkową powłokę chroniącą materiał przed zaciekami i nalotami po kąpieli.
Mamy nadzieję, iż przedstawiony przez nas opis ułatwi Państwu zakupy na stronach naszego sklepu internetowego Nice Space. Serdecznie zapraszamy do współpracy.