Tania łazienka

Płytki do łazienki

Nieduży metraż łazienki przeważnie jest kłopotliwy w aranżacji. Dobór poszczególnych elementów wystroju wnętrz może być więc podyktowany chęcią optycznego powiększenia takiej przestrzeni. Czy jednak złudzenie większej dostępnej powierzchni wystarczy, by być zadowolonym z wystroju?

Z pewnością niewielki metraż będzie najważniejszym parametrem, do jakiego trzeba się dostosować. Aczkolwiek nie oznacza to, że łazienka musi być niejaka, czy też urządzona w sposób daleki od ideału. Oczywiście warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kolorystykę, a także na to, jak rozmieści się meble, kabinę prysznicową, wannę i armaturę. Później można zastanowić się nad tym, jakie dobrać płytki do łazienki.

Jeśli powierzchnia jest mała, wtedy lepiej na ścianie i podłodze będą się prezentować płytki o mniejszych rozmiarach. Dobrym rozwiązaniem może być też połączenie ceramicznych płytek do łazienki o standardowych rozmiarach z takimi, z jakich układa się mozaikę. Za pomocą drobno ułożonych kafelków można wyróżnić konkretny element wystroju, czy stworzyć swego rodzaju dekor, który będzie miał kształt poziomej lub pionowej linii. Warto też pamiętać o tym, że taki pasek ułożony z mozaiki optycznie wydłuża lub skraca odległość ścian od sufitu.